Pravá chuť Dolce Vita v prodejnách Cheese House

Ve dnech 20. – 22. 9. se budeme účastnit už 3. ročníku akce Pravá chuť Dolce Vita, tedy projektu EU zaměřeného na propagaci a osvětu týkající sýrů z Itálie. V rámci této akce budete moci ve všech třech našich prodejnách ochutnat kvalitní italské sýry parmazán, gorgonzolu a asiago, dozvědět se o jejich původu nebo získat tipy na recepty, ve kterých tyto sýry nesmí chybět.

Akce Pravá chuť Dolce Vita je součástí evropského programu „Cheese it´s Europe“, jehož cílem je šíření osvěty v oblasti rozeznávání  kvalitních evropských potravinářských výrobků. Program chce seznámit spotřebitele s vlastnostmi a výhodami, které poskytuje označení kvality jako DOP, IGP nebo STG, a chce také využít věhlasu těchto výrobků a představit je jako „velvyslance“ produktů s evropským označením kvality.

Jako zmíněné velvyslance zvolila EU pro letošní rok 3 druhy kvalitních italských sýrů:

  • Sýr s názvem Parmigiano Reggiano DOP
  • Sýr s názvem Asiago DOP
  • Sýr s názvem Gorgonzola DOP

My v Cheese House milujeme kvalitní sýry a jsme rádi, že se konají podobné akce, které pomáhají šíření povědomí o tom, jak rozeznat kvalitní výrobky. Proto jsme se rozhodli do této akce zapojit a vy budete moci ve dnech od 20. do 22. září v našich prodejnách zdarma ochutnat výše zmíněné druhy italských sýrů.

Ve všech našich 3 prodejnách bude každý den v tomto termínu odborník, který bude nejen nabízet sýry na ochutnávku, ale poskytne zájemcům také mnoho zajímavých a užitečných informací o jejich původu, složení anebo využití v různých více či méně známých receptech.

Ochutnávka bude k dispozici v našich prodejnách v ulicích Italská a Jugoslávská vždy mezi 12. a 18. hodinou, v prodejně Mánesova pak vždy od 13 do 19 hodin. Na uvedené sýry navíc dostanete po dobu trvání akce 20 % slevu.

Více informací o jednotlivých sýrech i celé akci najdete na www.pravachutdolcevita.cz.