Oslava narozenin společnosti Cheese House

Zdravíme všechny sýrové fanoušku,
 
Je tomu již 5 let co vznikla myšlenka Cheese House a první prodejna v Hradci Králové. Přejeme firmě všechno nejlepší a majitel Jan Dostál se rozhodl k této oslavě napsat postupně pár řádků.
 
Ahoj sýrový přátelé a kamarádi,
 
Hodně známých se mě ptá, jak vůbec vznikla tato myšlenka a kde jsem vzal nápad založit tuto firmu, a tak jsem se rozhodl to celé trochu popsat.
 
Prvotní myšlenka vznikla někdy začátkem roku 2015, kdy jsem pracoval v Komerční Bance v Trutnově. Má kolegyně Aluno Andorinha se stala pravidelným zákazníkem sýrárny v Trutnově a do této prodejny přivedla i mou tehdejší přítelkyni Lenka Soukupová. Ochutnal jsem tedy první sýry, nejvíce mě asi tehdy uchvátil Alpský Horský a samozřejmě jsem musel obchod navštívit. Začal jsem se tedy více zajímat a přišel jsem na to, že se jedná o franšízu vemena.cz a jejich obchody Boutique Gurmán.
 
Proběhl tedy první kontakt s manažerkou Zuzana Hurníková a navštívil jsem prodejny a zázemí ve Frýdku-Místku. Byl mi představen koncept, jak vše funguje a vše začala dostávat obrysy zajímavého projektu. Neměl jsem moc zkušeností, a tak jsem vše představil mému bratrovi Lukas Dostal. Do dnes nezapomenu na večeři v Praze, kde jsme seděli ve čtyřech a vše probírali. Nezapomenu také na větu, kterou mi bratr, řekl ještě před schůzkou. „Hlavně nesmíme dělat restauraci, to mi doma neprojde “. Firma již funguje 5 let, takže asi všichni víte, jak jsme se domluvili.
 
Začali tedy přípravy. Nejdříve bylo důležité vybrat místo. Trutnov už byl obsazený, chtěli jsme tedy pobočku otevřít v Náchodě, kde jsem i kousek bydlel. Po pár prvotních korekcích nakonec zvítězilo město Hradec Králové a začaly přípravy pro stavbu nové pobočky. Další důležitý bod byla prodavačka, kde jsme měli více štěstí než rozumu a naskytla se nám naše příbuzná Markétka Janischová. Markét moc děkuji za vše a přeji hodně úspěchů do budoucna. Spolu jsme tedy také odjeli na školení do Frýdku-Místku, kde jsme dostali informace o chodu prodejny. Vše toto dospělo k hektickému otevření prodejny dne 6.8.2015 spolu s Barbora Pazděrová a Dominik Drmela. Následovali těžké začátky a v září 2015 také první cesta do Holandska. Musím uznat, že mě tato cesta do dnes velmi inspiruje a velmi rád se sem vracím. Začali jsme také jezdit na první akce jako Svátek vína na soutoku nebo Kunětické vinobraní – official, první farmářské a vánoční trhy.
 
Všem výše zmíněným bych rád poděkoval a budu se těšit na případnou návštěvu v našem obchodě 💛🧀.
 
Pokračování příště máte se na co těšit
 
PS.: Terka Hyršalová děkuji za foto